Divadelná Tančiareň v SND ziskala novú posilu – Simonu Mihálikovú

Autor: Boris Cíferský | 3.5.2013 o 22:39 | Karma článku: 4,72 | Prečítané:  1110x

V dnešnej Tančiarni v Slovenskom národnom divadle (3. 5. 2013) si svoju veľkú premiéru odbila mladá Simona Miháliková, ktorá v inscenácii nahradila divákom dobre známu Janu Gaváčovú.

Tančiareň doznala v tejto sezóne už tretej veľkej zmeny na hereckom poste – po tom, čo dostala priestor popri Tomášovi Maštalírovi mladá a pohybovo veľmi dobre disponovaná Paula Staroňová a vynútenom presune Martina Hubu na miesto, kde dlhú dobu pôsobil pán Slezáček, nastala tretia veľká zmena – Janu Gaváčovú nahradila novicka na tanečnom parkete v Tančiarni, sympatická a usmievavá Simona Miháliková. A potlesk divákov na konci ukázal, že SND malo v obsadení, podobne ako aj v prípade Pauly Staroňovej šťastnú ruku.

Simona Miháliková svoju predchodkyňu Janu Gaváčovú v mnohom pripomína, oblečením i úžasnou univerzálnosťou. Priznám sa, mal som obavy, keďže som vedel, čo ju čaká, ale všetky náročné party zvládla s bravúrou – hlas má krásny, pohybovo je na tom výborne a nestratí sa ani s paličkou v ruke. K Danielovi Ratimorskému sa výrazovo hodila a zapadla aj celkovo do „tančiarenského“ kolektívu. Výkon Simony Mihálikovej bol, vzhľadom na to, že to bola jej premiéra, vyrovnaný, nenútený a teda aj kvalitný. Jedinú výhradu mám k občasnej prílišnej snahe byť čo najviac „cool“, čo sa v určitý okamih zvrhávalo až do malého afektu. To sa však strácalo v inak príjemnom výkone, v ktorom bolo vidieť, že si mladá herečka svoju rolu náležite užíva. Práve toto je na Tančiarni to zaujímavé, kroky sa dajú naučiť, ale herecký výraz, respektíve radosť z hrania, to sa naučiť nedá. V tomto ma Simona Miháliková príjemne prekvapila, ak aj mala trému, nedala ju na sebe poznať, od prvých krokov čo sa postavila k imaginárnemu zrkadlu, som vedel, že do Tančiarne zavial nový vietor, taký jarný, čerstvý, ktorý vás pohladí na nose a preberie vás z letargie všedných dní. A takéto majú prvé veľké herecké kroky byť. A diváci si mladú herečku určite zapamätali.

Treba opätovne vyzdvihnúť kvality aj ďalších hercov. Martin Huba i Paula Staroňová, ktorí sa „zžívajú“ s novými postavami, získajú každou reprízou na väčšej a väčšej istote a pre divákov sa stávajú stálym inventárom na javisku. Prvé nesmelé kroky vystriedala istá chôdza a tanec sa pre týchto generačne rozdielnych hercov stal súčasťou ich javiskového života. Nezostáva nič iné, než napísať na koniec jedno, ak ste ešte nevideli, tak si pozrite. Ak „chytíte“ živé a komunikatívne hľadisko, tak si užijete atmosféru, ktorá z vás spraví jedného z priamych účastníkov slovenských dejín.

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?