Kúpiť nohavice môže byť problém

Autor: Boris Cíferský | 26.11.2014 o 9:17 | Karma článku: 6,15 | Prečítané:  1524x

Vybral som sa do obchodného centra s úmyslom kúpiť si nohavice. Našiel som veľa pekných, ale žiadne, ktoré by som, jednoducho povedané, vedel zapnúť. Sme azda len národ chudých ľudí?

Pred pár dňami som v bol v Hodoníne a v jednom z obchodov v miestnom nákupnom centre si prezeral stojan s nohavicami. Keďže som nenašiel žiadne, ktoré by vyhovovali mojej veľkosti, zašiel som sa za predavačkou opýtať sa, aké majú najväčšie: „No, to vám přesně neumím říct, nicméně víc než-li 39 to asi nebude,“ povedala približne. Diskusia v tú chvíľu skončila.

Nepatrím, alebo aspoň sa nepovažujem za veľkých „tluštíkov“, hoci nemám problém si priznať, že mám nejaké to kilo navyše. Môžu za to moje záľuby (film), práca (písanie), nie úplne ideálna životospráva i zdravotné problémy. Je taký zabijacký koktail, ktorý zo mňa spravil toho, kým som. Keďže som v tomto smere flegmatik a trochu možno i romantik, tak mi ani príliš nevadí to, ako vyzerám. To čo mi vadí je, že sa mi ťažko kupujú, napríklad, nohavice.

Hodonínsky príklad je len pomyselnou špičkou ľadovca. Nedávno som sa odhodlal zájsť do bratislavského nákupného centra Central s úmyslom kúpiť si na seba nejaké nohavice. Prešiel som azda všetky obchody, v ktorých som veril, že by niečo mohli mať, avšak, nič som nenašiel. Všade mali nohavice vo veľkostiach pre podstatne chudších ľudí, do ktorých by som sa ja zmestil možno tak pred piatimi alebo šiestimi rokmi.

To, čo som videl v Centrali potvrdilo to, čo si už myslím a všímam už dlhodobo – že kúpiť silnejšiemu mužovi nohavice je úloha ťažšia, než sa na prvý pohľad môže zdať. Väčšina bežných obchodov s oblečením jednoducho nemá v ponuke nohavice, ktoré by boli čo i len pre mierne ťažších pánov. Ako by tým vytvárali mylnú ilúziu toho, že na svete sú všetci chudí alebo vyšportovaní a s kilami navyše nemá nikto problém.

Je to v mnohých smeroch paradox. Kupujúci napríklad nemá problém kúpiť košele alebo tričká aj 3XL (alebo i 5XL) i mikini väčších veľkostí, ale akonáhle ide o nohavice, nastáva problém. Skúsenosti ma naučili, že je ľahšie kúpiť dokonca i spoločenské nohavice, než „normálne“ nohavice. Samozrejme, mám teraz na mysli také tie typické obchody, ktorých sú plné obchodné domy, nie nejaké špecializovanejšie „XXL“ obchody.

To, čo hovorím bezpochyby nie je nič objavné a mnohí z vás ste sa s tým možno stretli. Na druhú stranu (bez ohľadu na to, čo všetko je príčinou stavu, aký je) je možno trochu nepraktické nemať nohavice pre „viac-rozmernejších“ a to navyše v časoch, kedy ľudstvo, aspoň čo som sa dopočul a dočítal, „zobeznieva". Ak sme skutočne tučnejší, nemohla by sa tomu čiastočne prispôsobiť aj ponuka v obchodoch?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?