S Gregorym Peckom len prišla spraviť rozhovor, no stala sa jeho manželkou

Autor: Boris Cíferský | 30.6.2017 o 14:40 | (upravené 6.10.2017 o 12:33) Karma článku: 5,01 | Prečítané:  1446x

Druhou manželkou herca Gregory Pecka sa stala o šestnásť rokov mladšia novinárka z Paríža, ktorú spoznal pred začiatkom natáčania Prázdnin v Ríme, kde sám stvárňoval novinára. 

On bol v tom čase dvanásť rokov ženatý a mal troch synov. Ona bola mladá novinárka v najväčších francúzskych novinách France Soir. Prvýkrát sa stretli v lete v roku 1952 v Paríži. Pre ňu bolo Mesto módy domovom, pre neho len krátkou zastávkou na ceste do Ríma, kde mal natáčať film s Audrey Hepburn, Prázdniny v Ríme

Ona pochádza z aristokratických kruhov, on bol hollywoodskou hviezdou a známym záletníkom, v ktorého náruči skončilo už množstvo žien. V jeden horúci parížsky večer však Gregory Peck na všetky ostatné ženy zabudol. Do jeho života totiž vstúpila šarmantná tmavovláska menom Veronique Passani.

Tá si vďaka svojmu pôvodu mohla vybrať, kým sa stane. Zvolila si v tom čase mužskú profesiu a stala sa jednou z veľmi malého počtu žien, ktoré v Paríži pracovali ako novinárky. Keď štúdio Paramount začalo vo Francúzsku propagovať chystaný film, bola to práve Passani, ktorú France Soir vyslalo spraviť rozhovor s Peckom. 

O Peckovi bolo známe, že žije v nešťastnom manželstve, ako i to, že útechu nachádza v občasnom pití a v krátkodobých románikoch s neznámymi herečkami. Passani však nebola len jedným z jeho románikov. Pri svetle sviečky sa rozprávali dlhé hodiny ako starí známi, než sa ich cesty na krátky čas rozišli.

„Myslím, že ho začínam milovať,“ poznačila si Passani do svojho denníka po večeri. Kým sa opäť stretli, tentoraz už v Ríme, ubehlo niekoľko mesiacov. Peck býval s manželkou a s deťmi tridsať kilometrov od Večného mesta v prenajatom dome, kde sa o ich pohodlie starala kuchárka z Maďarska. 

Passani stále pracovala v parížskom France Soir, ktoré ju poslalo spraviť reportáž do Ríma. S Peckom sa viackrát stretla a dokonca spolu aj obedovali u Williama Wylera, režiséra Prázdnin v Ríme. Po skončení natáčania sa ich cesty opäť rozišli – Peck sa vrátil domov do Spojených štátov, Passani do Francúzska.

V jedno dopoludnie zavolal Peck do redakcie Paris Presse, kde v tom čase Passani pracovala. Keď hlásateľ cez reproduktor povedal, kto a komu volá, život v redakcii sa na krátky čas zastavil. Všetci boli zvedaví, čo slávny herec chce od parížskej novinárky. A ten ju pritom chcel len pozvať, aby s ním strávila popoludnie. 

Stretnutie s ním takmer zmeškala. Slávny lekár Albert Schweitzer, s ktorým v teň deň mala robiť rozhovor, sa naň totiž oneskoril a Passani sa musela rozhodnúť, koho uprednostní. Napokon zrušila rozhovor so Schweitzerom a vybrala sa za Gregorym Peckom. Srdce sa jej rozbúšilo, ako uvidela herca v jeho luxusnom Jaguari.

Popoludnie najprv strávili na závodoch, potom na večeri. Až tu sa Peck dozvedel, že Veronique je oveľa mladšia, než si myslel. Šestnásťročný vekový rozdiel ani jednému z nich neprekážal. „Máme rovnaké názory na umenie, šport a na všetko. Užívame si jeden druhého...“ povedal neskoršie. 

Na konci dňa odviezol Passani vo svojom Jaguari a vysadil ju pred jej domom, kde bývala so svojou mamou a starou mamou. V posledný deň roku 1955, presne jeden deň po tom, čo stal rozvedeným mužom, sa Gregory Peck druhýkrát v živote a naposledy oženil. Zo slečny Veronique Passani sa stala pani Pecková a manželmi zostali až do Peckovej smrti, štyridsaťosem rokov. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štát plánuje otvoriť trh s online hazardom. Vyhovovalo by to najmä Pente, tvrdia aktivisti

Nový zákon podľa stávkarov pomôže proti nelegálnemu hazardu.

DOBRE RÁNO

Dobré ráno: Súd mu vymeral 12 rokov, chce sa stať primátorom

Ako sa u nás robí komunálna politika.


Už ste čítali?