Ako Sorosovi kamaráti zaplatili za knihu, ktorej spoluautorom je Ľuboš Blaha

Autor: Boris Cíferský | 12.4.2019 o 13:30 | (upravené 12.4.2019 o 13:44) Karma článku: 10,02 | Prečítané:  14046x

Ľuboš Blaha je spoluautorom 156-stranovej monografie pod názvom Budúcnosť Európy: Cesta k post-kapitalizmu.

V roku 2018 pribudla na slovenský knižný trh 156-stranová monografia pod názvom Budúcnosť Európy: Cesta k post-kapitalizmu. Vyšla v náklade 130 kusov a medzi jej spoluautormi nájdeme poslanca za stranu SMER-SD Ľuboša Blahu, kandidáta do Európskeho parlamentu za tú istú stranu Igora Melichera alebo odborára OZ KOVO Jána Košča.

Zostavovateľom tejto kolektívnej monografie je politológ Peter Daubner. Ten získal magisterský titul na Blahovej alma mater, Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystici s diplomovou prácou Sociálna spravodlivosť v kontexte ekonomickej globalizácie v teóriách analytických marxistov. Za posledné roky vydal či sa podieľal na vzniku hneď niekoľko zaujímavých publikácií.

V roku 2016 napísal esej do knihy Eseje o sociálnom občianstve, kde sa rovnako tak objavila aj esej Ľuboša Blahu. Knihu vydala Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, ktorej Katedru filozofie vedie Richard Sťahel, ktorého príspevky je možné nájsť aj na stránke občianskeho združenia POLE.

Daubnerovi v roku 2017 vydala Matica slovenská knihu dialógov pod názvom Metastázy globálneho kapitalizmu, o ktorej Martinus píše, že je to kniha dialógov „kritických intelektuálov z ľavicového prostredia.“ Tušíte správne, Daubner vyspovedal aj Ľuboša Blahu. V roku 2018 sa Daubner stal zostavovateľom už spomínanej monografie Budúcnosť Európy: Cesta k post-kapitalizmu.

Daubnerovi kolektívnu monografiu vydalo Občianske združenie POLE, ktoré sa označuje za „publicistický blog ponúkajúci alternatívu k médiám stredného prúdu.“ Inak povedané, dáva priestor takmer výlučne ľavicovým intelektuálom, ku ktorým patria už spomínaní myslitelia ako Ľuboš Blaha či Richard Sťahel. Toto združenie má blízko ku vládnej strane SMER-SD, ktorú zastupuje aj Ľuboš Blaha.

OZ POLE má identické IČO ako nezisková organizácia SKEPSI – Slovenský kritický ekonomicko-politicko-sociálny inštitút, ktorá má sídlo na Gunduličovej 12 v Bratislave. Na tejto istej adrese sídli aj Agentúra SMER s.r.o. a poslanecké kancelárie tu majú podľa údajov Aliancie Fair Play napríklad Oľga Nachtmannová a ďalší poslanci vládnej strany, 

Editorom OZ POLE je podľa webovej stránky Alexander Riabov, ktorý v minulosti pracoval ako poslanecký asistent spomínanej Oľgy Nachtmannovej, mimochodom bývalej členky Výboru pre európske záležitosti, ktorému dnes predsedá práve Ľuboš Blaha. Blaha je sám autorom viacerých publikácií, napríklad Antiglobalistu, ktorý bol krstený v budove Inštitútu ASA práve na Gunduličovej 12.

156-stranová monografia pod názvom Budúcnosť Európy: Cesta k post-kapitalizmu s príspevkom od Ľuboša Blahu by nemohla vzniknúť nebyť finančnej podpory od Rosa-Luxemburg-Stiftung, teda Nadácie Rosy Luxemburgovej. Tá je pomenovaná po pôvodom poľskej marxistke židovského pôvodu, ktorá bola podľa ľavičiarov brutálne zavraždená „alianciou liberálov a fašistov“. 

Zaujímavé je, že táto nadácia na viacerých projektov spolupracuje i s Nadáciou pre otvorenú spoločnosť Georgea Sorosa, voči ktorej kriticky vystupuje práve Ľuboš Blaha. Nemusíme chodiť ani ďaleko. V októbri roku 2016 sa v Bratislave uskutočnil 2-dňový workshop venovaný utečeneckej kríze, ktorý organizovala Knižnica Nadácie pre otvorenú spoločnosť a finančne ho podporila Nadácia Rosy Luxemburgovej.

Obe nadácie spolupracovali aj pri akcií venovanej kritickému mysleniu v Južnej Afrike. Nadácia Rosy Luxemburgovej na Slovensku v posledných rokoch podporila napríklad aj projekty na podporu trans-ľudí v rámci projektu Transfúzia. Jedným z veľkých donorov projektu je i Fond pre mimovládne organizácie spravovaný Nadáciou otvorenej spoločnosti. 

S istou nadsádzkou a výrazným zjednodušením toľko typickým pre príspevky Ľuboša Blahu (napríklad tento), možno analogicky napísať, že knihu, ktorej spolu autorom je Ľuboš Blaha zaplatili kamaráti Georgea Sorosa, voči ktorému on sám aktívne vystupuje a vymedzuje sa voči nemu. Čo by na to pán poslanec asi tak povedal? 

Zdroj hlavnej fotografie: noveslovo.sk

Poznámka pre čitateľa: Blog vznikol ako reakcia na nenávisť, ktorú šíri prostredníctvom svojich príspevkov Ľuboš Blaha. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Poďte k nám, volali šťastní Židia vo falošnej reportáži počas holokaustu

Nacistický podvod o živote odvezených Židov presiahol hranice Slovenska.

Expert na dezinformácie: Pod pláštikom zakázanej pravdy ponúkajú klamstvá

Čelíme dezinformáciám od jednotlivcov aj štátov.

Erik Kaliňák: Prečo by mi malo prekážať, že bol Fico v byte na Vazovovej?

Zo 150. miesta kandiduje za Smer synovec podpredsedu Smeru.


Už ste čítali?