Hlavné správy šíria hoax o napadnutí politika „radikálnymi liberálmi“

Autor: Boris Cíferský | 28.5.2019 o 17:01 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  2563x

Hlavné správy sa na svojej stránke pýšia tým, že sú vraj „najdôveryhodnejším internetovým médiom v Slovenskej republike.“ Najnovšie sú nielen najdôveryhodnejším spravodajským portálom, ale dokonca asi aj vidia do budúcnosti. 

Dnes sa na Hlavných správach objavil text, ktorý čitateľov informuje o napadnutí Ladislava Jakla, ktorý bol svojho času tajomníkom českého prezidenta Václava Klausa. Text od nepodpísaného autora má chytľavý názov:

„Brutálny útok v Česku na konzervatívneho analytika Jakla: Radikálni liberáli sa už pokúšajú “likvidovať ľudí s odlišným názorom”

Predovšetkým druhá časť nadpisu je problematická – „Radikálni liberáli sa už pokúšajú “likvidovať ľudí s odlišným názorom”. 

Prečo je problematická? Keďže nielen v celom texte, ale ani v oficiálnom vyjadrení Inštitútu Václava Klausa (IVK), odkiaľ Hlavné správy čerpali, sa nespomína to, čo sa web snaží evokovať, že za čin sú zodpovední „radikálni liberáli“.

Je možné, že Hlavné správy majú vešteckú guľu, ktorou vidia do budúcnosti a odhalili, že vinníkom bude „radikálny liberál.“ To je, koniec koncov, celkom možné.

Alebo, Hlavné správy zneužili útok na „ich“ človeka na ďalšie šírenie a podnecovanie nenávisti voči skupine obyvateľstva, ktorá uznáva liberálne hodnoty.

Je príznačné, že Hlavné správy, ktoré sa usilujú o to byť vyradení zo stránky konspiratori.sk a sami sa propagujú ako „najdôveryhodnejšie médium“ sa uchyľujú k podobným hoaxom.

To, či bol Ladislav Jakl napadnutý „radikálnymi liberálmi“ alebo „slniečkármi“, ako to napísal Tomio Okamura, ukáže až policajné vyšetrovanie. 

Zdá sa však, že Hlavné správy už vinníka poznajú. Respektíve si ho už stihli vyfabulovať. Nebol to azda socializmus, v ktorom sa stalo vytváranie nepriateľov národným športom?

Keď budú v Hlavných správach nabudúce vystupovať proti tomu, že sú označovaní za konšpiračný portál, tak tu je dôkaz, že tomu tak je. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kto z daňových zmien získa viac a odkedy? Pozrite si prehľad

Zmení sa daň z príjmov 
aj nezdaniteľné minimum.

Kým nerobil hudbu, topil sa. Raper Dave vyhral ceny Mercury

Albumom Psychodrama mení britský rap.


Už ste čítali?